0

V Rising – jak zrobić dach?

V Rising pozwala na tworzenie wielkich zamków i spożywanie krwi swoich wrogów, aby stać się ostatecznym wampirem. Niestety, trudno jest to zrobić, jeśli słońce pali twoją postać w płomieniach. Wampiry są śmiertelnie uczulone na witaminę D w tej grze, więc będziesz chciał mieć dach nad głową, aby odpowiednio wykorzystać swój zamek w ciągu dnia.

Rzecz w tym, że tworzenie dachów jest zablokowane za pewną progresją. W tym krótkim poradniku, szybko omówimy jak tworzyć dachy zamków w V Rising, a także podamy alternatywę dla dachów zamków dla graczy, którzy dopiero zaczynają i nie mają dostępu do wyższej klasy materiałów zamkowych.

Aby stworzyć dach, musisz użyć wzmocnionych ścian i podłogi zamkowej z zakładki „Zamek”. Do ich wykonania będziesz potrzebował kamiennych cegieł i desek. Mając gotowe wzmocnione ściany i podłogę, stwórz pomieszczenie o dowolnym rozmiarze. Nad stworzoną przestrzenią zostanie dynamicznie wygenerowany dach, który zablokuje pomieszczenie przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.

Rozmiar dachu będzie się zmieniał w zależności od tego, jak duża jest zamknięta przestrzeń. Na przykład, jeśli stworzysz pokój 1×1 z wzmocnionymi ścianami, dach zostanie wygenerowany tylko nad tym 1×1. Rozszerzenie tego pomieszczenia o dodatkowe ściany spowoduje również rozszerzenie dachu bez dodatkowych kosztów.

Palisady i inne drewniane konstrukcje nie mogą generować dachów; tylko materiały z zakładki „Zamek” mogą to robić. Można jednak zniwelować niebezpieczeństwo związane z promieniami słonecznymi, używając Mist Braziers.

Używanie Mist Braziers

Pominięte w misji samouczka, Baszty Mgły mogą być wykonane w taki sposób, aby zapobiec oddziaływaniu promieni słonecznych na postać w małym promieniu – około 3×3 obszaru. Można je znaleźć w zakładce „Fundamentals” w menu budowy, a kosztują 120 kamieni za sztukę. Po zbudowaniu musisz zasilić piece Mist Braziers za pomocą kości. Jedna kość jest zużywana co minutę, kiedy piec jest aktywny. Wyłączaj je na noc, aby oszczędzać zasoby.

Nowość  Interaktywna mapa do Diablo IV

Porady dotyczące dachów zamków

Skup się najpierw na tworzeniu dachów nad stanowiskami rzemieślniczymi. Resztę zamku możesz ulepszyć później.
Użyj piecyków do pokrycia części zamku, których nie możesz zadaszyć.
Ściany tworzące dach mogą być dowolnego typu pod typem „Zamek”.
Ramy drzwiowe nie wymagają drzwi, aby wygenerować dach, podobnie jak wzmocnione ściany okienne.

Jak zrobić dach w V Rising – wideo poradnik