0

Solucja MFO2 – Folhord

Solucja miasta Folhord w MFO2

Autor: real madryt xD (2010)

Nazwy ekwipunku na niebiesko, nazwy bossów i potworów na czerwono, nazwy przedmiotów specjalnych na zielono (pozostałe odcienie są zbyt mało widoczne), nazwy lokacji wytłuszczone.

Okolice Folhord (AmazonkaHarpiaZabójca)

Po wejściu do miasta udajemy się na Rynek. Podchodzimy do fontanny po lewej i wrzucamy do niej 10 milionów złota – dzięki temu, w dalszym etapie gry, znajdziemy cały Księżycowy Set i Pierścień Pomyślności. Porozmawiajmy teraz z dostępnymi NPC: ze Strażnikiem Lochów, z Kamilką, która wspomni o owocach Polimorii i o Grizzlim, a w Karczmie z podróżnikiem Vallem, który poprosi nas o znalezienie Kwiatu Paproci i da nam Amulet Słońca. Po zakończeniu rozmów najlepiej zacząć przechodzenie fabuły od Lasu Cieni.

LAS Cieni (Ettin, Żywiołak Ziemi WielkiWściekły Wilk)

Po wejściu do Lasu Cieni kierujemy się w lewo, wyciągamy ze skrzyni Haganową Tarczę i idziemy dalej po kładce w górę. W pniu po prawej ukryty jest gem HP Plus – wyciągamy go, po czym ponownie kierujemy się ku górze. W miejscu brakującej kładki udzielamy odpowiedzi na zadane pytanie („ogień”) i idziemy dalej. Ze skrzyni wyciągamy Haganowe Rękawice, po czym udajemy się na pobliską Polanę Kwiatu Paproci. Zrywamy Kwiat Paproci i pokonujemy Drzewca (Hebanowy Set), a ze skrzyni zabieramy Buty Templariusza.

Gdy już weźmiemy, co wziąć mieliśmy wracamy ta samo droga, która przyszliśmy i od wejścia kierujemy się na prawo tam zauważamy ze nie ma przejścia wtedy dostajemy druga zagadkę od duszka, odpowiedz człowiek. Tam widzimy mieniący się w błocie przedmiot, lecz niestety nie dosięgamy do niego wracamy wiec znowu w kierunku wyjścia i kierujemy się po schodkach w gore i na lewo do jaskini po przejściu widzimy owoce Polimori zabieramy je gdyż będą one niezbędne do walki z grizzly. Gdy już wzięliśmy owoce wychodzimy z jaskini i idziemy kładka do góry przy okazji biorąc skrzynkę Haganowy hełm, idziemy dalej i zauważamy skrzynkę w błocie ( 10: 10) nie możemy jej wziasc gdyż jest za daleko wracamy wiec do miejsca gdzie było wejście do polany kwiatu paproci, ale nie wchodzimy tylko kierujemy się na prawo i bierzemy kamienie, którymi należy obrzucać skrzynie, gdy już obrzucamy skrzynie kamieniami będziemy mogli ja znaleźć w miejscu gdzie leżały owoce polimerii, w skrzyni znajdziemy Księżycową zbroje, ale proponuje to zrobić później dopiero po walce z grizzly gdyż nie potrzebnie tracić tyle ruchów. Zanim wejdziemy do jaskini grizzliego należy przed kładka wziąć Gałązkę będzie ona potrzebna do wyłowienia mieniącego się przedmiotu, a następnie wziasc ze skrzynki Lustrzana różdżkę i wchodzimy do jaskini. Tam atakuje nas

Nowość  Poradnik do gry Vampyr

Grizzly ( drop. Set cienia) po walce nie zapominamy wziąć skrzynki, w której znajdujemy Habanowa Pałkę

Po wykonaniu tego wszystkiego las cieni możemy opuścić i więcej do niego nie wracać;)

Teraz wracamy na rynek folhord rozmawiamy w karczmie z podróżnikiem Vallem, który za kwiat paproci daje nam Miksturę regeneracji lv1 oraz Kolbacz.

Teraz na arenę folhord tam zostajemy poinformowani ze zapisy zaczynają się dnia jutrzejszego wiec idziemy się przespać do karczmy. Gdy już to zrobimy wracamy s powrotem na arenę bijemy 10 bossów ( więcej na razie nie jest konieczne) w kolejności Woj, mag, woj, mag, woj, woj, woj, mag, woj, mag. Gdy już to zrobimy będziemy mogli ruszać dalej mam na myśli lochy.

 

Lochy ( krwiopijca, gorgon, ponury żniwiarz, piekielna panna

Po wejściu kierujemy się na prawo, ale najpierw warto wyciągnąć kamień z literka P zza pajęczyny, aby później się nie wracać następnie w prawo tam przed wejściem do następnej lokacji ( ścieki)   widzimy skrzynie ( kosa kostuchy)

 

Ścieki ( krwiopijca, gorgon, ponury żniwiarz, piekielna panna

  Po wejściu kierujemy się od razu na lewo tam uruchamiamy pompę, następnie kierujemy się w dół tam widzimy skrzynkę ( tarcza krasnoluda). Następnie na północny wschód i po schodkach gore tam zgodnie z kolejnością odkręcamy zawory: lewy (3) tam tez znajdziemy w skrzynce Czempioński Topor, a poniżej skrzynka ( zbroja templariusza),   następnie Prawy (3), Lewy (2), Prawy (1), Lewy (1). Zanim jednak odkręcimy wszystkie zawory warto stracić trochę więcej ruchów i pozbierać resztę skrzynek. Kiedy odkręcimy już to wszystko wracamy do pompy ponowie ja uruchamiamy i wracamy ta samo sama droga, co szliśmy poprzednio do kolejnych zaworów z jednym wyjątkiem teraz idziemy ponowie po schodkach w gore w centralnej części mapy. Niestety postać nie może tam wejść i informuje nas ze jest za wysoko schodzimy wiec i po lewej stronie od pompy znajduje się drabina bierzemy ja, wracamy przekręcamy dźwignię i mamy cerbera.

 

Cerberus ( Krwawy set) po zabiciu bierzemy skrzynkę ( Buty krasnoluda) następnie widzimy ze cos migocze na podłodze staramy się to podnieść, lecz niestety postać upuszcza.

Nowość  Solucja MFO2 - Ozaroth - Obóz Lanceros

Teraz s powrotem do lochów i na prawo do podmokłej jaskini.

 

Podmokła jaskinia (Kaplan mroku, Gigant, Kryształowy golem)

 Po wejściu kierujemy się do góry, chwile później jesteśmy zmuszeni do walki z Ośmiornicami

 

Ośmiornica ( Kryształowy set) następnie skręcamy w prawo i od razu na dół tam znajdujemy skrzynie a w niej (Ettinowe rękawice) Następnie wracamy do miejsca gdzie walczyliśmy z ośmiornicami i kierujemy się ku górze, gdy dojdziemy już na sama gore najpierw skręcamy w lewo ( bierzemy ze szczeliny gem lodu 4) następnie na prawo i tu zaczyna się zabawa; skakanie po kamieniach. Rozpisze wszystkie możliwe drogi, aby zebrać skrzynki oraz ta, która pozwoli nam dalej przechodzić fabule:

-prawy-skrzynia ( gem wytrzymałości) -prawy (przeskok w bok) -laska wiedzmy

-prawy-lewy (skrzynia, eliksir) -prawy (skrzynia, sejmistar) ·-lewy (skrzynia, gem inteligencji) -przełączamy dźwignię

-lewy-prawy przeskok w bok (skrzynia, zbroja krasnoluda) -lewy (skrzynia, hełm templariusza) -wejście do „anioła”

 

Grota Upadłego Anioła tuz po wejściu widzimy skrzynie a w niej tarcze templariusza. Następnie podchodzimy do podestu tam będzie widniał napis „niebieskim płomieniem wskrzesisz mego ducha”

Wracamy wiec na rynek folhord tam będzie czekał na nas burmistrz i da nam w nagrodę za głowę cerbera Księżycowe ostrze i miksturę regeneracji następnie do portu, tam „idziemy” w drugi krzaczek a ukaże nam się przejście na druga stronę. Tam podchodzimy do „odpływu” z rury ściekowej i podnosimy kluczyk, który upadł nam po walce z cerberem (srebrny kluczyk) następnie podchodzimy do płomienia, który najprawdopodobniej służy, jako latarnia morska, bierzemy i widzimy, iż strażnik portu jest zdenerwowany, iż to wzięliśmy.

Teraz sa dwie możliwości albo najpierw bijemy anioła albo strażnika, ja proponuje anioła gdyż lepiej skończyć, co się wcześniej zaczęło;) Wiec wracamy do groty anioła na podeście umieszczamy płomień i walczymy z Upadłym aniołem.

 

Upadły Anioł ( anielski set) po walce na podeście znajdziemy jeszcze Gem leczenia 4

Teraz na rynek, a następnie do karczmy tam idziemy się wyspać a następnie idziemy pogadać z nieznajomym ( prawa strona karczmy) on mówi nam o tym abyśmy dokładnie przeszukali miejsce naszego wypoczynku wiec znowu bierzemy nocleg. Otwieramy kluczykiem szafkę a tam znajdujemy Brunatny Topor oraz Miksturę Regeneracji lv1 następnie obok kwiatka na samej górze będzie wisiała kartka bierzemy ja i do lustra (bierzemy z szafki pod lustrem gem szczęścia) tam odczytujemy „[…] przesuń regal […] „ niezwłocznie to robimy niestety… nie da rady potrzebny łom idziemy wiec do scythe tam do warsztatu grothera ( podziemia scythe-miejsce walki z bechemot kingiem) kupujemy łom i s powrotem nocleg w karczmie otwieramy właz i jesteśmy w tajnym tunelu. Tam bierzemy najpierw ze skrzynki Gem HP+ a następnie wyciągamy z pajęczyny Kamień z literka Ś oraz otwieramy skrzynie przy końcu tunelu tam znajdziemy różne itemy w zależności do tego ile wrzuciło się do fontanny. Wychodzimy z tunelu i walczymy z Strażnikiem Portu.

Nowość  Solucja MFO2 - Ballis - Ozaroth

 

Strażnik Portu ( spartański set oraz gem szybkości) po walce wracamy do portu przez rynek i idziemy do portu rozmawiamy z Petrusem mówi nam o Gohanie, idziemy do karczmy rozmawiamy z barmanka, teraz do portu i na dół tam pod drzewem znajdujemy Gohana zalanego w trupa, znowu do barmanki dajemy jej owoce Polimori ona robi z tego „magiczny napój na otrzeźwienie” podajemy Gohanowi rozmawiamy z nim o Ballis i salamandri, on mówi nam o Zefirze, potrzebujemy jego błogosławieństwo. Idziemy wiec przez podmokła jaskinie cały czas prosto Az do wyjścia na północy tam do świątyni Zefira.

 

Polana przed świątynią zefira ( Czarodziej, Krasnolud, Duzy zywiolak powietrza)

Tam po lewej stronie w drzewie znajdziemy Gem wiatru 4, a po prawej stronie w skrzyni ( Hełm krasnoluda) teraz do góry podchodzimy do miejsca miedzy dwoma filarami i zabiera nas z tond „ jakiś wiaterek” na gore;) Teraz po lewej stronie skrzynka ( rękawice Templariusza) i do Zefira

Zefir ( set wiatru) po pokonaniu go wracamy do lochów ( nie wychodzimy jeszcze z lochów) tylko idziemy do zbiornika ścieków tam kierujemy się na południowy wschód widzimy trzy posagi, wkładamy w nie kamienie analogicznie L=lewy, Ś=środkowy, P=prawy na środku powinien pojawić się pentagram wchodzimy w niego, bierzemy ze skrzynki ( Rękawice Krasnoluda) oraz ze szczeliny po lewej stronie Gem ognia 4. Bijemy Demona Zagłady.

 

Demon Zagłady ( demoniczny set) po walce powrotem do portu mówimy gohanowi o tym ze dostaliśmy błogosławieństwo od Zefira i ruszamy w drogę, w połowie trasy atakują nas Piraci (piracki set)   tam po walce idziemy jeszcze na statku do kubełka ze śmieciami i wyciągamy Piracki pierścień, ruszamy dalej i pełni dumy po ciężkim wysiłku i nieprzespanych nocach: d JESTEŚMY W BALLIS i na tym update się kończy zostaje tylko jeszcze jedna mila atrakcja dla, hardcorowców, czyli arena folhord:

-przewidziane nagrody za 10 pokonanych bossow- Mythrilowy MieczGem magii

za 15 pokonanych bossow-3x Eliksir oraz Ksieżycowa Laska

-za 20 pokonanych bossow-Clarymore i 3x eliksir