0

Skydive Sim – gra-symulator skoku ze spadochronem

Właśnie przegrałem dwa popołudnia w Skydive Sim, symulatora skoków spadochronowych dostępnego na gogle Meta Quest. Początkowo byłem sceptyczny, widząc mieszane recenzje, ale ostatecznie się cieszę, że spróbowałem. Skydive Sim zdecydowanie oferuje unikatowe VR-owe doświadczenie, choć nie jest pozbawione wad (choćbygrafika wygląda naprawdę słabo)

Pierwsze, co rzuca się w oczy, to naprawdę niezła fizyka. Przemieszczając się w swobodnym padaniu, czujesz się jakbyś naprawdę leciał z nieba. Sterowanie gestami działa zaskakująco dobrze, pozwalając na wykonywanie płynnych skrętów i manewrów. Szczególnie spodobały mi się różne środowiska – od tropikalnych wysp po ośnieżone góry. Zdecydowanie wolę jednak bardziej realistyczne lokacje, a tych jest póki co mniej. Mam nadzieję, że twórcy dodadzą ich więcej w przyszłych aktualizacjach.

No cóż, grafika w Skydive Sim nie jest jego mocną stroną. Oprawa jest dość przeciętna, momentami wyglądająca wręcz na lekko przestarzałą. O ile nie przeszkadza to w rozgrywce, to jednak trochę psuje immersję. Byłoby świetnie, gdybyśmy mogli chociaż trochę dostosować ustawienia graficzne i wycisnąć więcej szczegółów z otoczenia.

Gra oferuje szeroki wachlarz aktywności. Możesz spróbować klasycznego skoku spadochronowego, skoku BASE jumping z klifu czy nawet latania z plecakiem odrzutowym! Do dyspozycji mamy również tryb wieloosobowy, dzięki któremu możemy szlifować swoje umiejętności z innymi graczami z całego świata.

Jedną z ciekawych rzeczy w Skydive Sim jest to, że przed skokiem mamy pełną swobodę ruchu za pomocą kontrolerów VR. Natomiast w trakcie swobodnego padania sterujemy już poprzez wykonywanie gestów rękoma. Na początku wymaga to trochę wprawy, ale system działa całkiem intuicyjnie.

W grze brakuje mi samouczka dla osób niekorzystających z VR. Jest co prawda świetny tutorial VR-owy, ale dla graczy „płaskich” przydałoby się jakieś wprowadzenie. Kolejnym minusem jest brak możliwości zmiany ustawień graficznych. Kilka dodatkowych opcji pozwoliłoby dostosować grę do posiadanego sprzętu.

Nowość  Jak poprawić współczynnik zaufania w CS GO?

Skydive Sim to solidny symulator skoków spadochronowych VR. Niesamowita fizyka i różnorodność aktywności ratują nieco przeciętną oprawę graficzną. Jeśli szukasz realistycznego doświadczenia lotu i nie przeszkadza Ci lekko toporna grafika, to Skydive Sim może być dla Ciebie. Mam jednak nadzieję, że twórcy dopracują grę w przyszłych aktualizacjach, dodając więcej realistycznych lokacji, samouczek dla trybu non-VR i możliwość zmiany ustawień graficznych.