0

Recenzja Fae Farm – świetna alternatywa dla Stardew Valley

Uwielbiam spokojne gry symulacyjne, takie jak Stardew Valley czy Disney Dreamlight Valley. Dlatego z wielkimi nadziejami odpaliłem Fae Farm, nową grę od studia Phoenix Labs. Spodziewałem się uroczej wyspy pełnej magii, relaksującej rozgrywki i ciekawych zadań. I rzeczywiście, wyspa Azoria jest przepiękna!

Fae Farm Animal Care Chickoos

Fae Farm stawia na prostotę. Nie ma tutaj skomplikowanych mechanik ani trudnych do wykonania zadań. To sprawia, że gra świetnie nadaje się do odprężnienia się po ciężkim dniu. Chodzisz po swojej farmie, uprawiasz rośliny, hodujesz urocze króliki Cottontail, łowisz ryby, zbierasz minerały i owady – wszystko to w otoczeniu czarującej, baśniowej scenerii.

Tak jak w innych grach symulacyjnych życia, zbieranie przedmiotów i tworzenie z nich nowych rzeczy stanowi ważną część rozgrywki. Możesz sprzedawać zebrane muszle, kwiaty czy minerały, a za uzyskane pieniądze kupować nowe dekoracje do swojej farmy lub ulepszać posiadane narzędzia.

Fae Farm Winter

Niestety, Fae Farm nie oferuje zbyt wiele emocji w kwestii walki. W trakcie eksploracji lochów napotkasz dziwne stworzenia powstałe z przedmiotów – zegary kieszonkowe, koła od wozów, skrzynie ze skarbami – które atakują Cię. Są one jednak dość łatwe do pokonania, a walka z nimi nie stanowi większego wyzwania.

Choć gra nosi tytuł „Fae Farm” (Farma Wróżek), to same wróżki pojawiają się w niej rzadko. Spodziewałem się, że magia będzie stanowić istotny element rozgrywki, ale tak naprawdę służy ona głównie do oczyszczania ziemi z niepotrzebnych roślin. Trochę szkoda, bo myślałem, że będziemy mogli latać z pomocą skrzydeł!

Mimo niewielkiej ilości elementów walki i braku dużej ilości wróżek, Fae Farm wciąga niesamowicie. W ciągu 70 godzin gry (a uwierzcie mi, ciężko się oderwać!) udało mi się odblokować wiele nowych przedmiotów, ulepszyć narzędzia i udekorować farmę. Myślę, że spokojnie mogę w nią grać kolejne 100 godzin, zarówno samemu, jak i z przyjaciółmi.

Nowość  Ustawienia Rate w grze CS:GO - optymalizujemy połączenie
Fae Farm Scorched Caverns

Jeśli podobały Wam się gry takie jak Animal Crossing: New Horizons czy Wylde Flowers, to Fae Farm również przypadnie Wam do gustu. Gra oferuje przyjemną, odprężniającą rozgrywkę, mnóstwo przedmiotów do zebrania i zadań do wykonania. Nie ma się jednak co łudzić na jakąś głęboką historię czy wymagające walki. Fae Farm to przede wszystkim relaks i niespieszna zabawa.

Plusy:

  • Piękna, baśniowa oprawa graficzna
  • Prosta i przyjemna rozgrywka
  • Mnóstwo przedmiotów do zebrania i stworzenia
  • Idealna gra do odprężnienia się

Fae Farm to idealna gra dla osób szukających spokojnej i uroczej symulacji życia. Choć nie oferuje zbyt wiele emocji w kwestii walki czy magii, to wciąga swoją prostotą i mnogością zawartości. Jeśli szukacie relaksu i pięknych widoków, to Fae Farm jest właśnie dla Was!