0

Od teraz Steam określa ceny w złotych polskich

Od dzisiaj, 14 listopada 2017 roku, ceny gier na Steamie są w polskich złotówkach (PLN). Jak zmieniły się ceny gier, czy na lepsze, czy na gorsze?

Zależy to od wydawcy danej gry. Cena większości gier została przeliczona z dolarów lub euro, jednak trochę wydawców zdecydowało się dostosować ceny swoich gier do siły nabywczej Polaków – podobnie jak wygląda to np. w Rosji. Stąd możemy znaleźć kilka perełek, takich jak PUBG za 72,99 zł zamiast 29,99 euro czy Factorio za 50 zł zamiast 20 euro.

Steam ceny w zlotowkach

Cały katalog Steam posiada teraz ceny określone w złotych polskich dla klientów mieszkających w Polsce

Najczęściej zadawane pytania:

Co stało się z euro z mojego Portfela Steam?

Polskie konta z Portfelami Steam korzystającymi z euro zostały automatycznie przewalutowane na złote polskie przy użyciu kursu walut z dnia wymiany. Aby sprawdzić saldo swojego portfela i szczegóły konta, odwiedź stronę https://store.steampowered.com/account.

Czy mogę nadal dokonywać zakupów w euro?

Złoty polski to waluta używana w transakcjach dokonywanych w Polsce.

Czy w związku z tym zmieniła się dostępność gier na Steam?

Nie dokonano zmian w zawartości twojej biblioteki. Wszystkie opcje i wersje językowe gier zakupionych, gdy ceny w sklepie podawane były w euro, pozostają dostępne. Większość gier, których ceny podawane były dotąd w euro, została wyceniona w złotych polskich i można je kupić w Polsce. Niektóre produkty mogą być niedostępne do czasu ustalenia ich cen w nowej walucie.

Jak dokonywać zakupów na Steam w walutach innych niż polskie złote?

Wiele regionalnych wersji sklepu Steam ma niższe ceny niż polskie, są to np. Rosja czy Argentyna, ale niekiedy nawet kraje Europy Zachodniej w euro. Jak skorzystać z niższych cen?

W tym celu trzeba użyć jakiegoś VPNa lub proxy, żeby zmienić nasz adres IP i wtedy trafimy na regionalną wersję sklepu Steam. Więcej na ten temat tutaj. Nie jest to jednak zgodne z warunkami użytkowania (TOS) serwisu Steam, więc zalecamy ostrożność!

Nowość  Keyshopy - kupowanie kluczy do gier