0

NeoSprint – czyli powrót klasyka

NeoSprint to gra, która jest powrotem do klasycznych wyścigów arcade od Atari. Czy warto w nią zagrać?

NeoSprint to przede wszystkim klasyczna wyścigówka na pojedynczym ekranie, w którym może brać udział do 8 graczy. Do tego dochodzi rozbudowany edytor tras oraz intuicyjne narzędzia do dzielenia się swoimi dziełami z innymi. Dzięki temu NeoSprint przypadnie do gustu zarówno fanom szybkich wyścigów, jak i tym, którzy lubią budować własne tory.

Tryby gry

image 6

Gra oferuje kilka trybów rozgrywki. Mamy tu kampanię dla pojedynczego gracza, w której ścigamy się z 8 przeciwnikami na coraz trudniejszych trasach. Wraz z postępami odblokowujemy nowe elementy dekoracyjne i wzory dla naszych samochodów.

Jeśli znudzi nam się kampania, możemy spróbować swoich sił w Grand Prix, gdzie sami tworzymy tory wyścigowe – wykorzystując zarówno własne dzieła, jak i pobrane od społeczności. Dodatkowo, do dyspozycji mamy tryby Przeszkód i Jazdy na czas, które zapewniają długie godziny dobrej zabawy.

NeoSprint oferuje prostą do opanowania mechanikę jazdy, ale trudno o mistrzowską wręcz precyzję. Im bardziej chcemy poprawiać swoje czasy, tym więcej czasu spędzimy na zgłębianiu tajników driftowania i korzystania z efektu slipstreamu. Dzięki temu wyścigi cały czas pozostają wymagające i satysfakcjonujące.

Budowa i udostępnianie tras – sporo możliwości

image 7

Najbardziej wyróżniającym się elementem NeoSprint jest zdecydowanie edytor tras. Za jego pomocą możemy tworzyć własne, kręte tory pełne wyzwań. Do dyspozycji mamy rampy, skocznie, bandy i wiele innych elementów, a także różnorodne scenerie i dekoracje. Cztery dostępne biomy – las, pustynia, zima i miasto – pozwalają nadać torom niepowtarzalny charakter.

Dzięki łatwym w obsłudze narzędziom możemy dzielić się swoimi dziełami z innymi graczami, a także pobierać i wypróbowywać ich twory. To sprawia, że w NeoSprint czekają na nas godziny niekończącej się, świeżej rozgrywki.

Nowość  Poradnik do Workers & Resources: Soviet Republic

Nieco szlifu by się przydało

NeoSprint to gra przyjemna, ale niepozbawiona wad. M momentami można się przyczepić do detali niektórych tras. Zdarza się, że trudno jest namierzyć właściwy tor, szczególnie gdy jedziemy po poziomie jadącym nad nami. Kamera stara się cały czas trzymać nasz pojazd w centrum uwagi, ale niektóre elementy otoczenia mogą zasłaniać nam widok zakrętu. Być może delikatne zwiększenie przezroczystości toru jadącego powyżej rozwiązałoby ten problem. Na szczęście to drobny mankament, który znika, gdy już znamy dobrze trasę.

Dla kogo jest NeoSprint?

image 8

W NeoSprint od samego początku możemy prowadzić wszystkie dostępne samochody. Gra oferuje jednak elementy kosmetyczne do odblokowania, które zdobywamy po prostu grając.

NeoSprint sprawia wrażenie gry, która nabiera rumieńców, gdy gramy ze znajomymi. Rozgrywka może się robić nieco monotonna podczas dłuższych sesji (powyżej godziny grania ciągłego). To tytuł, który lepiej sprawdza się w krótszych, bardziej casualowych rozgrywkach.

Warto też wspomnieć, że NeoSprint nie wymaga mocnego sprzętu komputerowego.

NeoSprint to udany powrót do klasycznych wyścigów arcade. Gra oferuje prostą, ale wymagającą rozgrywkę, a edytor tras zapewnia sporą dawkę dodatkowej zawartości. Jeśli szukacie przyjemnej i niezobowiązującej gry wyścigowej, warto zwrócić uwagę na NeoSprint. Pamiętajcie jednak, że najlepiej sprawdza się ona w rozgrywce wieloosobowej.