0

Jaka myszka do League of Legends? Najlepsze modele do LoLa

Coraz większą popularnością na przestrzeni ostatnich lat cieszy się gra League of Legends. Jak zapewne wiadomo wszystkim osobom, które miały z nią chociaż chwilową styczność, najistotniejszym elementem zestawu komputerowego, dzięki któremu osiągniemy w niej dobre wyniki, jest myszka. To z jej pomocą przesuwamy postać po planszy gry i atakujemy przeciwników.

Wybór myszki do Lola – na co zwrócić uwagę?

Wybór dobrej myszki do League of Legends wcale nie jest rzeczą prostą, szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę bogatą ofertę producentów tego typu sprzętu. Rozpiętość cenowa jest olbrzymia – od kilkudziesięciu do aż kilkuset złotych – więc pierwszą rzeczą, jaką należy ustalić przed zakupem jest to, ile czasu i energii mamy zamiar przeznaczyć na grę. Jeśli jesteśmy grającymi okazyjnie amatorami, wystarczy nam myszka z niższej półki, ale jeżeli mamy zamiar zająć się grą naprawdę poważnie i zainwestować w nią więcej czasu i pieniędzy, lepiej będzie rozejrzeć się za bardziej profesjonalnym modelem.

Kolejną kwestią jest rodzaj czujnika. Aktualnie dostępne rodzaje to optyczne, bądź laserowe. I tutaj znowu wraca kwestia naszych wymagań – jeżeli zależy nam na naprawdę dobrej myszce, warto zainwestować w czujnik laserowy. Poza samym rodzajem czujnika musimy zwrócić uwagę na rozdzielczość – dla profesjonalistów warto rozglądać się za modelami oferującymi ją na poziomie ok. 2500 dpi.

Czułość myszki to jedna sprawa – w grze takiej jak League of Legends, w której to rozgrywka toczy się w szybkim tempie w czasie rzeczywistym, niezmiernie istotne jest też zachowanie przez cały czas stuprocentowej kontroli nad sprzętem. Z tego względu, niezależnie od naszego poziomu, warto jest zainwestować w solidne materiały antypoślizgowe i najlepiej teflonowe ślizgacze. Dzięki nim z jednej strony będziemy zawsze pewnie trzymali kontroler w dłoni, z drugiej zaś – myszka będzie przesuwać się po podkładce swobodnie i bez żadnych zakłóceń.

Nowość  Jak i gdzie kupić Steam Decka?

Bardzo ciekawą funkcją bardziej zaawansowanych modeli jest możliwość zapisywania w pamięci myszy makr. Dostępna jest ona najczęściej dopiero po zainstalowaniu dedykowanego oprogramowania, jednak naprawdę uprzyjemnia rozgrywkę. Dzięki niej możemy jeszcze bardziej skupić się na grze, zaś myszka wykona za nas dodatkowe zadania, takie jak leczenie bohatera czy podwyższanie poziomu danej umiejętności. To bardzo wygodne rozwiązanie, niezależnie od naszego poziomu zaawansowania.

Granie w League of Legends wymaga intensywnego „naklikania” się – warto więc, szczególnie, jeśli dzielimy z kimś pokój lub mamy wrażliwych domowników, zainwestować w model, który nie będzie zbyt głośny. Sami zresztą stwierdzimy na pewno, że jakość gry jest korzystniejsza i dla nas samych, gdy myszka nie jest aż tak głośna.

Jeśli weźmiemy sobie wszystkie te porady pod uwagę, na pewno dokonamy wyboru dobrego modelu. Istotne jest to, abyśmy dopasowali go do swoich potrzeb – w końcu nie ma sensu wydawać zbyt wielu pieniędzy na model, z którego nie wyciśniemy maksimum możliwości, lub też zaoszczędzić na sprzęcie i rozczarować się potem jego nikłą funkcjonalnością.