0

Czy w Fortnite można grać na dwa pady

Wiedziałeś, że w Fortnite: Battle Royale można grać na dwa pady? To jest jak najbardziej możliwe! Funkcja dzielonego ekranu pozwala wspólnie się bawić, nawet jeśli masz jedną konsolę.

By rozpocząć, uruchom Fortnite na Xboxie lub PlayStation. Sprawdź, czy oba pady działają i są połączone. Gdy padów używa więcej niż jedna osoba, wystarczy, że każdy gracz wpisze własne konto. Następnie, wejdziecie razem do gry używając dzielonego ekranu.

Musisz zauważyć, że nie na wszystkich platformach jest dostępny podział ekranu. Nie można go używać na urządzeniach mobilnych, Nintendo Switchu, PC czy w niektórych trybach Fortnite’a. Gracze używający dzielonego ekranu nie dzielą ekwipunku. Ustawienia językowe muszą być takie same.

Jeśli zastanawiasz się, czy warto spróbować gry na dwa pady, ten tekst zapewne ci pomoże. Dowiesz się więcej o tej funkcji w Fortnite i czy jest to dobry sposób na grę ze znajomymi.

Czy asysta celowania na padzie wzbudza kontrowersje?

Podczas ostatniego Fortnite World Cup, drużyna zdobyła drugie miejsce. Jej gracz używał kontrolera, a nie klawiatury i myszy. To wywołało sporo dyskusji, bo większość grających woli klawiaturę i mysz.

Na mistrzostwach graczom pozwolono używać myszy, kontrolerów Xbox One i modelu Scuf Vantage. Niektórzy się buntowali, bo kontrolery dają asystę celowania, która może być uznana za niesprawiedliwość. Wcześniej ten sposób gry wybrało tylko dwóch zawodników.

Przeciwnicy asysty na padzie mówią, że daje to przewagę graczom na kontrolerach. Twierdzą, że to kontroler sam wyceluje w przeciwnika, co sprawia, że kontroler jest łatwiejszy w obsłudze niż klawiatura i mysz.

Organizatorzy wzięli jednak pod uwagę, że niektórzy gracze woleli kontrolery. Uznali też, że to nie łamie zasady fair play. Dla nich, ważne było, by każdy mógł grać na swoim ulubionym sprzęcie.

Nowość  Solucja MFO2 - Folhord

Debata nad asystą na padzie w Fortnite World Cup trwa nadal. Jedni uważają, że to ułatwia grę i zmniejsza wymagany poziom umiejętności. Inni z kolei podkreślają, że wszystkim należy dać równe możliwości wyboru sterowania.