0

Cornucopia – recenzja gry

Kocham gry z farmingiem w tle, a Cornucopia to zdecydowanie coś więcej niż zwykła gra w tym stylu! Na początku byłam trochę sceptyczny, bo początek wydawał się dość standardowy, a do tego przytłoczyła mnie ilość opcji i przedmiotów do zebrania. Brakowało mi też możliwości zapisywania gry w dowolnym miejscu.

Ale im więcej grałem, tym bardziej mi się podobało! Początek nie do końca pokazuje uroku gry, a opcje i przedmioty początkowo wydają się przytłaczające, jednak z czasem wszystko zaczyna układać się w całość i staje się naturalne. A co najważniejsze, twórcy szybko dodali możliwość zapisywania, więc przestało to być problemem.

image 3

Co sprawiło, że Cornucopia mnie oczarowało?

  • Swoboda- Nie musisz spać, nie musisz karmić zwierząt specjalnym jedzeniem itp. Możesz grać tak, jak lubisz!
  • Zwierzaki: Zwierzaki walczą z Tobą, pomagają Ci w gospodarstwie, a nawet możesz na nich jeździć! Zwykle nie zwracam uwagi na zwierzęta w tego typu grach, ale tutaj ich obecność buduje silną więź z graczem.
  • Dialogi- Nie spodziewałem się, że tak wciągnę się w rozmowy i opcje romansowe. Dialogi są zabawne i potrafią zaskoczyć. To rzadkość, że chcę więcej rozmawiać z postaciami niezależnymi!
  • Oryginalne Pomysły- System kart dodaje trochę fajnej losowości, a łowienie ryb zamieniono w minigrę. Nie miałem jeszcze okazji gotować ani grać w salonie gier, ale widziałam filmiki i zapowiada się to świetnie!
  • Intuicyjne Sterowanie- Nie jestem fanką myszki i klawiatury, ale w Cornucopia gra się nimi naprawdę dobrze. Sterowanie jest płynne i sprawia frajdę, choć trudno to opisać słowami. Na początku wymagało wprawy, ale szybko się do niego przyzwyczaiłem.
  • Udogodnienia- Gra dba o Twój czas i komfort. Jeśli Twój plecak jest pełny, przedmioty automatycznie trafiają do schowka. Możesz również przesyłać rzeczy ze swojego plecaka do schowka w dowolnym miejscu. Masz też wiele opcji zmiany widoku kamery za pomocą klawiszy, a narzędzia posiadają dodatkowe umiejętności, które ułatwiają pracę na farmie.
Nowość  Zakończenie The Last of Us - wyjaśniamy
image 4

Czy gra ma jakieś wady? Oczywiście! Na przykład system lochów i walki mógłby być bardziej dopracowany, a o wsparciu dla kontrolerów słyszałem niezbyt pochlebne opinie. Ale wiecie co? Jestem przekonana, że wszystko to zostanie poprawione, a gra będzie się rozwijać. Twórcy wykazują się niesamowitym zaangażowaniem. W ciągu 2 miesięcy od premiery gra otrzymała ponad 28 aktualizacji, większość błędów jest naprawiana w następnym patchu, a chęć słuchania społeczności i dodawania pożądanych funkcji jest naprawdę imponująca. Z takim deweloperem wierzę, że gra ma ogromny potencjał!

image 5

Jeśli jeszcze nie grałeś w Cornucopia, a jesteś fanem symulatorów farmy lub po prostu ciekawi Cię ten gatunek, to zdecydowanie polecam Ci spróbować! Rozumiem, że czekanie do pełnego wydania gry jest kuszące, ale nie zapomnij o niej. Gra jest już teraz w pełni grywalna i może się tylko poprawić. Możesz się spodziewać tytułu, który po ukończeniu będzie mógł dumno stanąć obok najlepszych przedstawicieli tego gatunku.