0

Cień i kość – mapa świata

„Cień i kość” (oryg. „Shadow and Bone”) to amerykański serial telewizyjny fantastyczny, którego pierwszy sezon został wydany na platformie Netflix w kwietniu 2021 roku. Serial został stworzony przez Erica Heisserera i jest oparty na serii książek o tym samym tytule autorstwa Leigh Bardugo, zaczynając od pierwszej części zatytułowanej „Cień i kość”.

Mapę świata Grishaverse możemy kupić np. na Aliexpress.

Fabuła „Cienia i kości” osadzona jest w fikcyjnym świecie, gdzie magia istnieje, a bohaterka Alina Starkov odkrywa, że ma unikalne zdolności, które mogą odmienić losy jej kraju. Akcja toczy się w zmagającym się z konfliktami świecie, gdzie niebezpieczne istoty zwane Cieniami zagrażają ludziom. Alina musi odkryć swoje zdolności, zrozumieć swoje miejsce w tym świecie i stawić czoło rosnącym zagrożeniom.

Serial „Cień i kość” zdobył popularność wśród widzów, zwłaszcza wśród fanów książek, na których się opiera. Jeżeli chodzi o mapę, w kontekście serialu może chodzić o mapy używane w świecie przedstawionym w „Cieni i kości”, które ukazują różne krainy, miasta i istotne lokalizacje dla fabuły.

Nowość  5 najlepszych keyloggerów na telefon z Androidem