0

BIOMORPH – recenzja gry

Biomorph pochłonął mnie całkowicie. To zdecydowanie gra typu Metroidvania najwyższych lotów, którą polecam bez wahania każdemu, kto lubi ten gatunek. Jeśli zaś nigdy nie graliście w Metroidvanie, Biomorph to świetny punkt startowy!

Przede wszystkim urzekła mnie sama koncepcja metamorfozy. Pomyślcie: pokonujesz przeciwnika i przejmujesz jego umiejętności! Dzięki temu możesz pokonywać przeszkody i odkrywać nowe zakątki świata gry.

image 13

Świat gry i różne biomy w Biomorphu są przepiękne. Każdy biom ma swój własny klimat i styl graficzny. Od bujnych lasów pełnych tajemnic, po mroźne jaskinie skrywające niebezpieczeństwa – wszędzie czułem się oczarowany. Do tego dochodzi świetna, ręcznie rysowana animacja postaci i potworów.

Sama rozgrywka jest dynamiczna i responsywna. Sterowanie jest płynne, a walka wciągająca. Do dyspozycji mamy różne bronie i umiejętności, które możemy dowolnie ze sobą łączyć, tworząc własny, unikatowy styl gry. Każdy biom wprowadza też nowe mechaniki i zagadki, dzięki czemu eksploracja nigdy się nie nudzi.

image 14

Biomorph to gra obszerna. Mapka świata robi wrażenie, a do odkrycia czeka mnóstwo sekretów i zadań pobocznych. Nie musicie się jednak martwić, że zgubicie się w tym wszystkim – twórcy na szczęście umieścili w grze minimapę! To niby drobiazg, ale w tego typu grach robi ogromną różnicę.

W porównaniu do ceny, Biomorph oferuje naprawdę sporą zawartość. To kolejny plus – gra nie nadwyręży waszego portfela, a zapewni długie godziny świetnej zabawy.

Biomorph nie jest jednak pozbawiony wad. Czasami natrafiłem na obrażenia od kontaktu z przeciwnikiem, nawet gdy byłem tuż obok niego, a nie bezpośrednio na nim. To trochę frustrujące, bo odejmuje nam trochę pola do manewru podczas walki.

image 15

Bywa też tak, że niektóre umiejętności przejęte od pokonanych stworzeń nie są zbyt przydatne w walce. Są po prostu wolniejsze i słabsze od naszych standardowych ataków. Mimo wszystko, pomysł na metamorfozę i tak uważam za świetny.

Nowość  Zakończenie gry Diablo 4 - co się tam wydarzyło?

Zdecydowanie polecam!

Biomorph to dla mnie perełka wśród Metroidvanii. To połączenie świetnej grafiki, wciągającej rozgrywki i interesującego świata. Mimo wspomnianych wcześniej drobnych mankamentów, bawiłem się przy tej grze znakomicie. 9.5/10