0

A Little to the Left: Seeing Stars – świetne DLC?

Seeing Stars to kolejny dodatek do gry A Little to the Left, która polega na organizacji różnych przedmiotów. Tym razem zamiast skupiać się na jednym motywie, twórcy postawili na różnorodność. I wiecie co? To się sprawdza!

Więcej porządkowania i uroczych kotów

A Little to the Left Seeing Stars Screenshot 10

Seeing Stars oferuje nam 38 nowych poziomów do uporządkowania. Tym razem mamy sporą różnorodność zarówno pod względem przedmiotów, z którymi będziemy się bawić, jak i samych łamigłówek. Będziemy układać rzeczy w szufladach, segregować książki po wzorach na okładkach, tworzyć idealne pizze, obracać kolby i odkrywać ukryte w nich wzory, porządkować dzwonki i wiele więcej. Niektóre przedmioty posiadają nawet dodatkowe elementy, które trzeba dołączyć.

Nowości i większe wyzwanie

A Little to the Left Seeing Stars Screenshot 5

Seeing Stars wprowadza dwie ciekawe nowości. Po pierwsze, niektóre przedmioty są interaktywne. Możemy je kliknąć lub kliknąć i przeciągnąć, aby zmienić ich stan. To wpływa na rozwiązania – dany przedmiot musi być w konkretnej formie, aby pasowało rozwiązanie. Interaktywne obiekty pojawiają się niezbyt często, ale na szczęście łatwo je zauważyć.

Po drugie, w tym DLC mamy aż 100 rozwiązań! Dla porównania, w grze podstawowej jest ich 108. Oznacza to, że większość poziomów oferuje wiele rozwiązań, a niektóre nawet pięć! Pięć poziomów jest zablokowanych, dopóki nie zdobędziemy wystarczającej liczby gwiazdek (rozwiązań). Pierwszy i ostatni z tych poziomów są łatwe, ale pozostałe trzy potrafią sprawić kłopot.

Trudniejsze łamigłówki

A Little to the Left Seeing Stars Screenshot 3

Jeśli chodzi o poziom trudności, to Seeing Stars jest nieco bardziej wymagające. Wiele rozwiązań wymaga zastanowienia się nad wszystkimi elementami na ekranie. Przy niektórych łatwo utknąć, zwłaszcza jeśli pominiemy jakiś szczegół.

Bardzo spodobało mi się, że niektóre poziomy, w których porządkujemy przedmioty w organizerze, szufladzie czy na półce, również mają wiele rozwiązań. Jedno polega na znalezieniu idealnego miejsca dla każdego przedmiotu, a drugie na umieszczeniu ich na osobnym stoliku (znajdującym się obok lub pod miejscem docelowym). Czasami oba rozwiązania prowadzą do uporządkowania, ale dzięki interaktywnym przedmiotom mamy możliwość osiągnięcia tego celu na dwa sposoby. To była miła niespodzianka!

Nowość  Kody do gry Postal 2 na PC

Poprawiony system wskazówek

A Little to the Left Seeing Stars Screenshot 8

Wraz z tym DLC uaktualniono również system wskazówek. Dotyczy to nie tylko Seeing Stars, ale wszystkich poziomów w grze. Teraz poziomy z wieloma rozwiązaniami pokazują wskazówki dla każdego z nich, a nie tylko dla jednego. To świetna zmiana, zwłaszcza że niektóre łamigłówki w tym DLC są naprawdę wymagające. Wskazówki pojawiają się w formie zeszytu, z którego musimy wymazać bazgroły, aby je zobaczyć. Czasami ważniejsze elementy są zaznaczone na czerwono.

Po ukończeniu poziomu gra teraz pyta nas, czy chcemy powtórzyć poziom, przejść do menu, czy do następnego poziomu. To ma znaczenie szczególnie w przypadku łamigłówek z wieloma rozwiązaniami. Teraz możemy spokojnie rozwiązać je wszystkie po kolei, bez konieczności ciągłego wracania do poprzedniego poziomu.

Warto zagrać

A Little to the Left Seeing Stars Screenshot 11

Seeing Stars to świetny dodatek do A Little to the Left. Więcej poziomów do uporządkowania i urocze koty to już dobry początek, ale Seeing Stars oferuje też ciekawe nowości i sporą dawkę wyzwania. Podobały mi się interaktywne przedmioty, wyższy poziom trudności i różnorodność rozwiązań.

Jeśli lubiliście podstawową wersję gry A Little to the Left, to Seeing Stars zdecydowanie warte jest uwagi. Mimo drobnych niedociągnięć, bawiłam się świetnie, rozwiązując kolejne łamigłówki. To świetny sposób na relaks i oderwanie myśli od codzienności.